Hangjáték
Fekete István: Három Karácsony
Fekete István három felvonásos színműve három történelmileg és emberileg tragikus év – 1943, 1944 és 1945 Karácsonyán játszódik . Fekete István drámája megrázó, mély ember- és jellemábrázolásai szembesítenek az ember esendőségével, és látjuk, mennyire ismeri a szerző az emberi lélek legrejtettebb bugyrait is. Szól a reménnyel és tervekkel teli, a háború sújtotta fővárosról, a tevékeny résztvevőkről és passzív szemlélőkről, s legfőképp az emberről krízis helyzetben. Vagyis hétköznapi életünkről nem hétköznapi állapotokban.
Első felvonás
1943.
Dékány Andrásék nagyobbik szobája. Jobbról alacsony ajtó, mellette búbos kemence, jobbról szekrény. Szemben 2 kis ablak, az ablakban – rossz bögrékben – rozmaring és elfonnyadt muskátlik…
Második felvonás
1944.
Óvóhely. Szemben van az ajtó, amelyet ha kinyitnak, lépcsőfokok láthatók egy kis előtérrel. Padok; szemben az ajtóval és a falak mellett járóhellyel. Jobbról a falon mentőszekrény és vízcsap…
Harmadik felvonás
1945.
Az első felvonás parasztszobája. Karácsony. A sarokban – ugyanott ahol 1943-ban – karácsonyfa áll, s a karácsonyfa mellett bölcső. A szoba egyébként semmit sem változott…
Itt tudod meghallgatni a teljes hangjátékot egyben
Mi hiszünk a hang és szó erejében. A rádiójátékban hangunkkal fejezzük ki azokat az érzéseket, hangulatokat, viszonyokat, amiket a színpadon gesztusokkal, mimikával, mozgással, testbeszéddel juttatnak el a nézőkhöz. A kép megalkotása a fantáziánkra van bízva. Kíváncsi vagyok, Te milyen képet alkotsz magadban, miközben hallgatod. Majd beszéljük meg!